Otvírače oken

.:Katalog (PDF):.

Jedná se zejména o nejjednodušší (a také nejlevnější) verzi pro okna se závěsy dole, která jsou používaná často právě v zimních zahradách. Ovládání okna probíhá otáčením malé kličky, která svým pohybem vytlačuje lanko schované v ohebné trubce. Lanko odjistí západku okna a tlakem otvírá okno do požadované polohy. Možnosti mechanických otvíračů jsou ovšem mnohonásobně širší. Podle konkrétního případu se dá vybrat z celé řady dalších typů a mnohokráte jsme takto pomohli vyřešit ovládání okna "za rohem" nebo elegantně překonat překážku jako třeba parapet nebo topení.

Námi dodávané otvírače jsou využívány také pro zabezpečení požadavků požární ochrany. Jedná se zejména o využití na odvětrání únikových cest. Ovládání větracích otvorů umístěných v nejvyšším místě přes několik podlaží je možné elektricky, nebo mechanicky, a to podle požadavků ČSN 730802+Z1 Požární bezpečnost staveb, část 8.3 Chráněné únikové cesty. Tato norma z r.1998 vyžaduje odvětrat únikové cesty u všech nově prováděných staveb i při rekonstrukci stávajících. S našimi otvírači se to dá lehce zvládnout.

Kompletní nabídka obsahuje i další otvírače ruční i elektrické, pro zvláště těžká okna, pro okna horizontálně či vertikálně posuvná, pro okna široká, kopule, elektrické a pneumatické systémy pro odvod kouře a tepla, automatické větrací systémy (podle teploty, větru, deště) pro zimní zahrady, bazény a další.

Naše firma Vám dodá uvedená kování s návodem k montáži nebo kování odborně namontuje.

Okna a otevírače od nás jsou osazena ve velmi náročných podmínkách na řadě vysílačů Českých Radiokomunikací jako například Černá hora, Lysá hora, Radíkov, Javorový vrch, Praděd, Radhošť a další. V náročných podmínkách tam slouží k plné spokojenosti již řadu let.


MTM Bezuchov s.r.o.
Puškinova 26
785 01 Šternberk

mtmeee@mtm1eee.cz
mobil: +420 603 442 431
https://mtm1.cz/

Společnost zapsána v obchodním rejstříku Ostrava C 4971;  IČO: 47667699

© 1992 - 2023 MTM Bezuchov